7 Menyra per Seks me te Gjate!

7 Menyra per Seks me te Gjate!

Sipas studimeve, minutazhi i seksit ne shumicen e çifteve zgjat nga 1.5 – 7 minuta dhe sipas Dr. Harry Fisch, 45% e meshkujve ejakulon ne 2 minuta ose me pak, duke i lene partneret e tyre femra pa orgazem.

Ketu do te gjeni disa menyra se si mund te zgjatet seksualiteti i mashkullit gjate procesit :

  1.       Beje qe te masturbohet paraprakisht. Ejakulimi 1 ore ose 2 paraprakisht, e ben me te veshtire per mashkullin qe te prishet shpejt. Ju mund ta riktheni eksitimin serish me paraloje te ngadalte dhe intime me partnerin, ne menyre qe eksitimi i mashkullit te jete fillimisht i kenaqshem dhe me pas ai te mundet te sinkronizohet me ritmin e partnerit femer. Per kete mund t’ju ndihmojne dhe produktet e Sekret.al si kremi per zgjatje raporti : Eros Cream
  2.       Beni marredhenie seksuale te çuditshme.  Kur ju keni qenë me të njëjtin partner për shume kohe, rutina e pozicioneve tuaja te seksit mund ta bëjë trupin e tij te parashikojë se kur do te ejakuloje, dhe kështu të ejakuloje më shpejt. Pozicionet dhe ndjesite e reja do ta shperqendrojne ate dhe do e bejne qe te zgjase me shume. Sa me e sikletshme dhe e panjohur, aq me mire.
  3.       Provo Buzet. Kur ai eshte thuajse duke ardhur, ndaloje dhe prit rreth 1 minute derisa te ktheheni prape aty ku e late. Siper kerkimeve mbi seksin, cdokush ka nje pike orgazmike qe nuk ka kthim, “nje ejakulim te pashmangshem” dhe te puthurit e trajnon trupin e tij qe ta shtyje ate pike ne menyre qe ai te kaloje me shume kohe ne puthje dhe me shume kohe duke kenaqur femren.
  4.        Shtrydh bazen e penisit te tij. Mund ta besh kete me dore ose me ndihmen e 1 unaze penisi qe e gjeni ne Sekret.al duke klikuar ketu. Kjo do ta ndaloje ejakulimin menjehere dhe do t’ju jape mundesi per me shume kenaqesi per femren.
  5.        Thuaji te beje gjimnastike :  kegels, yoga, dhe pilates. Te gjitha keto ushtrime forcojne muskujt e legenit, qe e ndihmojne mashkullin te kontrolloje spazmat orgazmike. Ju mund te blini nga Dyqan Taxi, tapetin per yoga qe mund t’ju ndihmoje te ushtroheni me lehte. Per t'i pare klikoni ketu ose ketu
  6.       Provoni pozicionet pingule. Kjo eshte nje menyre per te shmangur zonat me sensitive te penisit, sidomos zonen e poshtme te kokes ku ndodhen shumica e nervave.
  7.       Perdorni agjente mpires. Sekret.al rekomandon nje nga produktet me te shitura: sprajtin Eros Spray qe mund ta gjeni ketu. Nese deshironi te dini me shume rreth tij lexoni artikullin " Produktet erotike me te shitura ne Shqiperi dhe Kosove".
     

Burimi : Cosmopolitan 

SPECJALIŚCI TELEWIZJI SATELITARNEJ

Popularność telewizji satelitarnej rośnie wraz z nowymi kanałami telewizyjnymi w ofercie operatorów Polsat Box i Canal Plus. Oprócz zawarcia umowy na pakiet programowy należy również zamówić ustawienie oraz montaż anteny satelitarnej odpowiedzialnej za dostarczenie sygnału cyfrowego do dekodera i telewizora.