Pozicionet E Seksit Me Te Mira Sipas Shenjave

Pozicionet E Seksit Me Te Mira Sipas Shenjave

Behuni gati te cmendeni ne boten tuaj te seksit!

DASHI -  Personat nen shenjen e Dashit njihen per agresivitet dhe bejne seks te shpejte dhe te ashper. Provoni pozicionin me hyrje nga pas si ne foto, pasi ai eshte pozicioni ku mashkulli Dash do ta adhuroje pamjen dhe femra mund te kontrolloje shpejtesine, thellesine dhe intensitetin e penetrimit.

DEMI – Mashkulli Dem pelqen seks te ngadalte dhe sensual. Provoni misionarin. Ai do te jete i afte te kontrolloje shpejtesine dhe te tregoje anen e tij te ndjeshme ne te njejten kohe.

BINJAKET – Preferojme t’i quajme mjeshterit e “te shpejtes”. Provoni pozicionin ne kembe ku fytyra e tij eshte pas jush dhe ai ju shtyn drejt murit.

GAFORRJA – Gaforret jane te pavendosura dhe mund te kene personalitet te ndare – ata jane here sensuale dhe here te ashper. Porovoni pozicionin ku vajza eshte siper dhe mashkulli vendos nese do te shtyje per larte apo do te nderroje pozicion.

LUANI – Luanet jane shume romantike dhe do te bejne kilometra ekstra vetem per t’i bere gjerat sa me te lehta per femren e tyre (Mendo per mbulesa me shkelqim dhe qirinj, sic mund t'i gjeni ne sekret.al duket klikuar ne linkun ketu dhe ketu).  Provoni pozicionin e luget. Eshte shume intim dhe do te jete nje mundesi e mire per te qene edhe me te prekshem me ndjenja.

VIRGJERESHA - Personat nen shenjen e Virgjereshes pelqejne ta mbajne shume paster dhe shpesh jane ata qe japin me shume. Pozicioni i preferuar eshte femra e shtrire me kurriz me kembet ne ajer duke formuar formen e V-se, nderkohe mashkulli do te kete mundesi te tregoje te gjitha “talentet” e tij.

PESHORJA – Peshoret jane thjeshte te mire ne cdo gje. Mashkulli do te shkelqeje ne cdo pozicion, keshtu qe provoni kete pozicion te avancuar : mashkulli mban femren, nderkohe femra lidh kembet e saj pas belit te tij, dhe me pas ai do ia marre doren vete nga aty.

AKREPI – Djali qe deshiron t’ia zgjidhe te gjitha problemet femres se tij eshte definitivisht nje Akrep – eshte menyra se si ai komunikon me mire. Provoni nje pozicion balle per balle duke u nisur nga nje doggy-style(stil qeni), me pas femra rrotullohet nen gjunjet e saj per ta patur perballe. Shikimi sy nder sy eshte pjese e komunikimit seksual qe eshte mjaft sexy per nje Akrep.

SHIGJETARI – Keta djem jane me spontanet e  grupit. Prandaj nese ju pelqen seksi ne publik, atehere keni gjetur partnerin tuaj. Provoni nje pozicion ne kembe ku mashkulli hyn nga mbrapa dhe mban larte nje nga kembet e femres, qe perthyhet nen gjunje. Femra mund t’i thote mashkullit ta shtyje per nga dritarja per te patur mundesi te kapen mat nga te tjeret.

BRICJAPI – Zinxhiret dhe kamzhiket e eksitojne Bricjapin. Ata pelqejne dhunen gjate seksit. Provoni doggy-style, ku femra mban fytyren ngjeshur pas jastekut. Ai do te doje te kete 100% kontroll dhe ky pozicion ia lejon atij kete gje. Gjithashtu kini kujdes nga fjalet dhe bisedat e pista… ku do t’ju duhet te ligjeroni se cfare keni ndermend te beni dhe cfar nuk eshte ne rregull per ju para se te beni aktin. Perngjan me Christian Grey dhe per kete, Sekret.al ka dedikuar 1 kategori te tere, kategorine Fetish

UJORI – Keta djalosha pelqejne lodrat e seksit dhe bartesit e tyre. Kur femra eshte siper mashkullit, sugjerohet te rrembeje vibratorin e saj dhe ta pershkoje rreth klitorit te saj. Mashkullit do t’i jape stimulim ekstra dhe nje eksitim shume te madh per te. Ne Sekret.al gjendet dhe kategoria e Lodrave te Seksit, qe e gjeni duke klikuar ketu

PESHQIT – Peshqit jane fantastike per te lexuar gjuhen e trupit. Ai do te dije ekzaktesisht se cfare ti deshiron dhe si – prandaj seksi me te eshte gjithnje mahnites. Ata gjithashtu preferojne te perfshihen ne nje rol, prandaj sygjerohet pozicioni ku femra vendoset mbrapsht si kaubojse dhe mashkulli do te mund ta therrase me tituj ate. Per veshje te personazheve te ndryshem, mund te klikoni ne kategorine e Veshjeve ne Sekret.al

Per keshilla dhe kuriozitete te tjera, vizitoni artikujt e tjere te blogut tone. 

576 Comments

  • Avatar
   Mike
   Jul 12, 2020

   This short article posted only at the web site is truly good.talcum powder

   • Avatar
    Sep 24, 2022

    • Avatar
     Oct 23, 2022

SERWIS ANTEN WARSZAWA

Mobilny serwis canal+ ustawienie i montaż anten Warszawa oraz województwo mazowieckie. Monterzy dekoderów cyfrowych Canal+ dostarczają pakiety programowe zamówione bezpośrednio do miejsca zamieszkania klienta. Instalatorzy zapewniają również serwis gwarancyjny anten satelitarnych przez cały okres obowiązywania umowy z operatorem.