8 këshilla seksi frymëzuar nga Shakira.

8 këshilla seksi frymëzuar nga Shakira.

Ajo është e bukur, sensuale, e talentuar dhe ... shume frymëzuese për fantazi erotike. Ja disa prej tyre:

1. Paraqitjuni partnerit dhe bëni çdo gje e lyer me bojë të zezë trupi.

Kjo skenë nga kënga “La Tortura” është, me shumë mundësi, pjesa më e paharrueshme e Shakirës. Hallakatuni me partnerin tuaj dhe bëjeni duke qënë të lyer me bojë trupi. Ju do ndiheni tmerrësisht seksi! Shikoni këtu bojën e trupit 1 dhe bojën e trupit 2.

* “Belly dancing” është një element opsional që mund të bëni për të shtuar akoma më shumë epshin.

2. Provoni një pozicion ose diçka ... akrobatike.

Ju kujtohet kur Shakira vareshe tek tubat në këngën “She-wolf”? Ndoshta mund të mos e keni mundësinë për të kryer ekzaktësisht ato lëvizje, por mësoni ndonjë lëkundje sensuale, ose provoni ndonjë pozicion seksi që përfshin shumë fleksibilitet të trupit.

3. Për një javë, çdo ditë, bëjeni kurdo, kudo (Whenever, Wherever). 

Shakira nuk po tallej aspak kur tha se “...ne jemi bërë për të qënë bashkë kurdo, kudo” (...we’re meant to be together whenever, wherever).

4. Provoni një pozicion seksi që përfshin kryesisht lëvizjen apo ngjeshjen e vitheve.

Më e thjeshta është femra sipër ose kalëruesja e kthyer mrapa, e njohur edhe si “reverse cowgirl”. Tregojini partnerit se vithet e tua nuk gënjejnë “Hips don’t lie”.

5. Qëndroni gjatë duke u puthur dhe kafshoni lehtësisht njëri-tjetrin tek buzët (bite me en la boca – Rabiosa).

E kush thotë që duhet të shkoni drejt e në krevat? Në rregull, ndoshta nuk jeni puthur kështu që prej kohësh, por Shakira e di mirë fuqinë e një paraloje sensuale.

6. Lëreni partnerin t’ju futet nën rroba, por pa të t’i zhveshur ato.

Frymëzuar nga kënga “Underneath Your Clothes”, vishni një fustan joshës dhe sfidoni partnerin tuaj që t’ju eksitojë pa të të zhveshur asgjë nga trupi. Shikoni këtu për të krijuar një ide se çfarë të vishni.

7. Guxoni të bëni çdo gjë (Dare).

Largoni nga mendja paragjykimet që mund të ftohin pasionin. Guxoni çdo gjë që pëlqeni me partnerin tuaj dhe mos e vrisni mendjen për opinionin e shoqërisë. Ashtu si dhe Sakira lë të kuptohet tek kënga e saj “Dare” në vargjet “...I dare you to kiss me, whith everyone watching...” (guxo të më puthësh, kur të gjithë të jenë duke na parë...”. Guxo këtu dhe guxo akoma më shumë këtu.

8. Bëni seks në dush, duke patur të veshur një bluzë të lagur.

Dua te them, a ka nevojë që ta shpjegoj se pse kjo gjë është joshëse, pasionante, erotike apo seksi?

1938 Comments

OFERTY TELEWIZJI CYFROWEJ

Do niedawna aby podpisać umowę na odbiór kanałów płatnej telewizji cyfrowej należało udać się do autoryzowanego punktu sprzedaży polsatu lub canal plus i załatwić formalności. Teraz mamy możliwość zamówienia całego zestawu satelitarnego oraz ustawienie anteny satelitarnej wraz z montażem akcesoriów przez internet lub telefonicznie